Vědecký pracovník/ vědecká pracovnice pro laboratoř hmotností spektroskopie

11. 9. 2023

Univerzitní institut

vypisuje výběrové řízení na obsazení pozic pracovníka/pracovnice do výzkumu a vývoje pro laboratoř hmotností spektroskopie na Centru polymerních systémů, Univerzitním institutu, UTB ve Zlíně. Pozice se vypisuje zejména pro výzkumný směr Environmentální technologie (garant prof. Vladimír Sedlařík).

Co Vás na této pozici čeká?

• Vědecká činnost zaměřená na oblast hmotnostní spektroskopie ve spojení s kapalinovou a plynovou chromatografií (LC/QTOF a GC/TOF);
  • zapojení se do přípravy a řešení výzkumných projektů;
  • zapojení se do projektů spolupráce s praxí;
  • správa laboratorní infrastruktury.

Co od Vás požadujeme?

• Absolvent Ph.D. nebo s perspektivou brzkého dokončení studia doktorského studijního programu v chemickém či příbuzném oboru. Pozice je vhodná i pro absolventy/absolventky;
  • schopnost samostatné práce v chemické laboratoři;
  • komunikační schopnosti v běžném pracovním styku v anglickém jazyce;
  • prezentační schopnosti v písemné i ústní formě v anglickém jazyce;
  • znalost práce na PC (Microsoft Office);
  • schopnost rychle se učit;
  • schopnost rychlého úsudku na základě teoretických znalostí a aktuálních informací;
  • morální a občanská bezúhonnost.

Co Vám můžeme nabídnout?

• Práci a zázemí u stabilního zaměstnavatele;
  • možnost karierního růstu a osobnostního rozvoje;
  • 30 dnů dovolené;
  • možnost stravování v místě výkonu práce a s příspěvkem zaměstnavatele;
  • možnost školení a dalšího vzdělávání;
  • další benefity poskytované zaměstnavatelem – např. zvýhodněný mobilní tarif i pro rodinné příslušníky, možnost zvýhodněného využití našeho rekreačního zařízení, univerzitní školka, slevy u partnerů.

Náležitosti přihlášky:

• Stručný strukturovaný životopis s definovanou úrovní znalosti anglického jazyka;
  • stručná charakteristika dosavadní odborné, vědecké a výzkumné činnosti včetně přehledu absolvovaných stáží;
  • doklady o ukončeném vzdělání, tzn. kopie dokumentů dokládající ukončené doktorské studium na univerzitě v ČR nebo srovnatelný titul na zahraniční univerzitě (může být doloženo v průběhu výběrového řízení)
  • čestné prohlášení o bezúhonnosti (týká se pouze uchazečů, kteří nejsou zaměstnanci UTB)
  • případně doklad potvrzující jazykovou úroveň.

Informace o pracovním místě:

Místo práce: Zlín
Předpokládaný nástup: listopad 2023 případně dle dohody
Pracovní úvazek: plný

Druh pracovního poměru: na dobu určitou s možností prodloužení

Přihlášky do výběrového řízení zasílejte do 30. 9. 2023 přednostně elektronicky vyplněním formuláře níže nebo na kariera@utb.cz, případně na adresu:

UNI si vyhrazuje právo na neobsazení pozice.